Nowa Dęba: Nowy radny wybrany.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Trzydziestoczteroletni Tomasz Dryka został nowym radnym rady miejskiej w Nowej Dębie. To wynik wyborów uzupełniających, które miały miejsce w jednym okręgu wyborczym w Chmielowie. Otrzymał on 125 głosów. Jego kontrkandydatka Dorota Biela zdobyła natomiast 24 głosy.

Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Nowej Dębie zostały one zwołane po tym gdy na początku roku radna Maria Garboś zrzekła się mandatu. Głosowanie w miejscowej szkole podstawowej odbyło się z zachowaniem środków ostrożności. Członkowie komisji wyborczej mieli maseczki ochronne i rękawiczki. Zachowana była też odpowiednia odległość. Przy stolikach osób które wydawały karty do głosowania zamontowano osłony. Każdy wyborca otrzymywał także jednorazowy długopis, który po wypełnieniu karty należało wyrzucić do specjalnego kosza. Zarówno sala w której trwało głosowanie jak i elementy których dotykali głosujący takie jak klamki czy poręcze były sukcesywnie dezynfekowane.

– Radnemu-elektowi gratuluję i życzę satysfakcji z pracy na rzecz Chmielowa i całej gminy – napisał burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon w mediach społecznościowych informując o wynikach wyborów. Frekwencja wyniosła 19%. Uprawnionych do głosowania było około 800 mieszkańców.

(Dominik Siatrak)