Nowa Dęba: Na sportowo świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Nowej Dębie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po raz kolejny świętowano na sportowo. Po oficjalnych obchodach na Placu majora Gryczmana, nad nowodębskim zalewem zorganizowano ‚Marsz oraz Bieg niepodległości”.

Na miłośników nordic walking czekał blisko 3,5 kilometrowy dystans. Dla biegaczy przygotowano do wyboru aż trzy trasy o długości: 1700, 3400 i 5 tysięcy metrów. Wszystkie poprowadzono alejkami wokół akwenu. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 150 osób w różnym wieku. Jak powiedzieli naszemu reporterowi młodzi uczestnicy patriotyzm można wyrażać na różne sposoby. Także poprzez sport:

W wydarzeniu uczestniczyli również Anna Serafin z Wrzaw oraz Marian Urbaniak z Trześni w gminie Gorzyce.

– Zauważyliśmy, że w Nowej Dębie, co raz więcej osób biega oraz uprawia nordic walking. Dlatego chcieliśmy połączyć aktywność na świeżym powietrzu ze świętowaniem rocznicy odzyskania niepodległości – tłumaczy dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekracji w Nowej Dębie Adam Szurgociński:

– Mimo, że mamy listopad to święto narodowe powinniśmy obchodzić radośnie – uważa wiceburmistrz Nowej Dęby Leszek Mirowski:

Na każdego uczestnika, który zameldował się na mecie czekał okolicznościowy medal. Na najlepszych puchary oraz medale. Nie zabrakło także ciepłego poczęstunku, prosto z ogniska.