Nowa Dęba. Ministerstwo dofinansuje festiwal

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie otrzyma dotację w wysokości 56 tys. zł. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację 7 edycję Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „Margaritae Baroci” (margarite baroczi).
Na ponad 750 złożonych wniosków, tylko 114 otrzymało dotację.
To, że Ministerstwo już po raz szósty z rzędu docenia walory naszego Festiwalu przez wsparcie go finansowo oraz udzielanie mu patronatów honorowych pokazuje, jak wartościowym programem muzycznym i edukacyjnym możemy się pochwalić – podkreśla kierownik artystyczny Festiwalu, dyrektor SOK Krystian Rzemień.
Tegoroczna edycja w planie składa się z cyklu koncertów odbywających się od maja do września br. Będą to koncerty kameralne, organowe oraz oratoryjno-symfoniczny – prezentujące głównie muzykę baroku, ale także epok wcześniejszych i późniejszych. Koncerty nawiązywać będą również do takich wydarzeń jak obchody 100. rocznicy narodzin Karola Wojtyły (św. Jana Pawła II), 100-lecia “Cudu nad Wisłą” czy 40-lecia Solidarności. W planie jest również koncert “W hołdzie Prymasowi 1000-lecia” z okazji jego beatyfikacji.

(fot. archiwum / SOK Nowa Dęba)