reklama

Nowa Dęba. Minister sprawiedliwości z wizytą

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Czterysta osiemdziesiąt osób skorzystało do tej pory z usług Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Nowej Dębie. Otwarto go w maju zeszłego roku, w budynku przy ulicy Leśnej 26 w ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości mającego na celu pomoc osobom pokrzywdzonym.

Dziś placówkę odwiedzili szef resortu Zbigniew Ziobro i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Towarzyszyli im przedstawiciele nowodębskiego samorządu. Goście zapoznali się z dotychczasową działalnością punktu, a także rozmawiali z jego pracownikami.

W całej Polsce takich punktów jak ten w Nowej Dębie powstało ponad 350 mówił Zbigniew Ziobro.

Punkt świadczy pomoc zarówno osobom pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom przestępstw jak i osobom im najbliższym mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Jak powiedziała Radiu Leliwa koordynator programu Simona Wójtowicz przekrój problemów z jakimi do punktu przychodzą ludzie jest bardzo duży.

Stacjonarnie z usług Lokalnego Punktu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zlokalizowanego w Nowej Dębie można korzystać w każdą środę w godzinach od 14:30 do 18:30. Dodatkowo placówka pełni całodobowy dyżur telefoniczny. Numery telefonów dostępne są na stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości.