Nowa Dęba. Maszerowali z kijami

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 200 osób z różnych części Polski wzięło udział Mistrzostwach Podkarpacia Nordic Walking, które rozegrano w Nowej Dębie. Wydarzenie było elementem cyklu imprez sportowych pod nazwą Podkarpacki Puchar Nordic Walking. Trasa poprowadzona była w większości terenami leśnymi. Start i metę zlokalizowano na stadionie sportowym.

Mówi organizator zmagań Andrzej Tylutki ze Stowarzyszenia Kultury Sportowej – Aktywne Podkarpacie.

Jako pierwszy 10 kilometrową trasę pokonał Radosław Niepokój z miejscowości Wrocanka. W rozmowie z naszym reporterem przyznał, że z powodów zdrowotnych porzucił bieganie na rzecz nordic walking. – Czasem jest to wymagający sport – mówi.

Agnieszka Krawętek z Bełchatowa zajęła drugie miejsce wśród pań. W jej opinii trenowanie nordic walking przynosi wiele zalet.

Padający chwilami rzęsisty deszcze nie był przeszkodą dla zawodników, co przyznał w rozmowie z Radiem Leliwa Marek Pasierb z Rzeszowa.

Rywalizacji przyglądał się pochodzący z Nowej Dęby, olimpijczyk w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł.

Zadowolony z przebiegu zawodów był sędzia główny Piotr Niechwiejczyk.

Podczas wydarzenia można było zapisać się do bazy dawców szpiku prowadzonej przez fundację DKMS czy odwiedzić stoiska producentów żywności z Podkarpacia. Obecne było także Nadleśnictwo Nowa Dęba, będące jednym z partnerów imprezy. Mówi nadleśniczy Kazimierz Kopeć.

Z organizacji wydarzenia zadowolenia nie krył burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

Każdy kto przekroczył linię mety otrzymał okolicznościowy medal. Na najlepszych czekały puchary i statuetki. Radio Leliwa było patronem medialnym wydarzenia.