Nowa Dęba. Koronawiurs w szpitalu. Kwarantanna w DPS.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

[Aktualizacja 14:35]

Dwadzieścia dwa przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w  Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie. Trzynaście osób to personel medyczny, natomiast pozostałe dziewięć dotyczy pacjentów, którzy trafili już do szpitala jednoimiennego w Łańcucie. Informację tę potwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu.

W związku z wykryciem SARS-CoV-2 nowodębskim szpitalu zamknięte zostały oddziały: Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc, Chirurgii Ogólnej, Ginekologiczno-Położniczy, Izba Przyjęć z POZ, Diagnostyka Obrazowa i Szpitalne Laboratorium Analityczne.

Mówi starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł.

Jak dodaje starosta wyniki testów mają być znane jutro (poniedziałek).

Z kolei kwarantannę wprowadzono w Domu Pomocy Społecznej. Stało się tak, ponieważ jedna z osób z personelu szpitala powiatowego, u której potwierdzono koronawirusa, zatrudniona była również w DPS-ie.

Ze ustaleń dyrekcji wynika, że kontakt z tą osobą miało 20 pracowników DPSu. Dwanaście osób nie opuszcza placówki pozostając na miejscu z 52 pacjentami. Pozostałe osiem jest w izolacji domowej.

Dyrektor DPSu Agnieszka Markowicz tłumaczy, że placówka już na początku marca z powodu zagrożenia koronawirusem zamknęła się dla osób z zewnątrz. Również pensjonariusze nie mogli jej opuszczać.

Pomieszczenia w DPS-ie zostały zaadaptowane na sypialnie.

Jestem pełna uznania dla mojego personelu dodaje dyrektor.

W najbliższą środę pacjenci jak i personel DPSu mają mieć wykonane testy na obecność koronawirsusa.