Nowa Dęba. Iwona Strojek nowym dyrektorem SOK

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Iwona Strojek została nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Pracę oficjalnie rozpoczęła z początkiem lipca.

Zmiany w kierownictwie SOKu podyktowane były objęciem stanowiska zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie przez dotychczasowego szefa nowodębskiej placówki Krystiana Rzemienia. W związku z wakatem ogłoszony został konkurs na wolne stanowisko. Do udziału w nim zgłosiły się dwie osoby. Komisja konkursowa jedną ofertę odrzuciła ze względów formalnych. W wyniku postępowania konkursowego komisja wskazała Iwonę Strojek na stanowisko dyrektora SOK.

– Zapoznałam się już ze specyfiką tej pracy – powiedziała Radiu Leliwa nowa szefowa placówki.

Jakie plany ma nowa dyrektor SOK?

Iwona Strojek przez ostatnich 7 lat związana była Zespołem Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Najpierw przez dwa lata, jako wicedyrektor, a następnie przez kolejnych, 5 jako dyrektor szkoły. Była wykładowcą akademickim a także zajmowała się doradztwem zawodowym w Ośrodku Pomocy Społecznej w Majdanie Królewskim oraz w kilku stowarzyszeniach w regionie. Została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.