Nowa Dęba. Hala sportowa w Chmielowie czeka na użytkowników

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Przy szkole podstawowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba oficjalnie oddano dziś do użytku nową halę sportową.

Główną jej część stanowi zlokalizowana na parterze sala gimnastyczna o wymiarach 12 na 24 metry, na której można grać w piłkę halową, koszykówkę i siatkówkę. Są tam też szatnie z prysznicami, zaplecze techniczne, pomieszczenia dla nauczycieli oraz sala lekcyjna. Na górze powstała siłownia wraz z szatnią, druga sala lekcyjna a także trybuna dla widzów. Dyrekcja szkoły zapewnia, że oprócz uczniów z obiektu będą mogli korzystać także mieszkańcy.

Budowę obiektu o powierzchni użytkowej blisko 750 metrów kwadratowych rozłożono na okres 3 lat, aby nie obciążać gminnego budżetu. Mówi wiceburmistrz Nowej Dęby Leszek Mirowski.

Dotychczasowa sala gimnastyczna z której korzystały dzieci została zbudowana po II wojnie światowej i mocno odbiegała od dzisiejszych standardów powiedział pełniący obowiązki dyrektora szkoły podstawowej w Chmielowie Mariusz Koper

Budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Chmielowie kosztowała prawie 4 miliony złotych. Ponad 685 tysięcy pozyskano z dotacji z Ministerstwa Sportu, pozostała kwota to środki z budżetu gminy.