Nowa Dęba. DPS wolny od koronawirusa. Brak nowych zakażeń w szpitalu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Sytuacja w Nowej Dębie wraca do normy. Testy na obecność koronawirusa u podopiecznych placówki jak i personelu dały wynik ujemny. Zdrowe są zarówno osoby, które pozostają od 24 kwietnia z pacjentami w DPSie, jak i pracownicy będący w domowej izolacji.

Zgodnie z decyzją sanepidu kwarantanna kończy się nam 6 maja. Dopiero po tym terminie placówka będzie mogła wznowić normalny tryb pracy. Skrócenie okresu kwarantanny jest możliwe, ale w obecnej sytuacji nieuzasadnione mówi dyrektor DPSu Agnieszka Markowicz.

Nowych zachorowań nie ma też wśród pacjentów i pracowników Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Personel przebywający w domowej kwarantannie, zarówno ten z wynikami dodatnimi jak i ujemnymi czuje się dobrze – powiedziała dyrektor szpitala Wiesława Barzycka.

W nowodębskim szpitalu 25 kwietnia potwierdzono zakażenie koronawirusem u trzynastu pracowników placówki i jedenastu pacjentów oddziału wewnętrznego. Personel został skierowany na izolację domową, natomiast zakażonych pacjentów przetransportowano do jednoimiennego szpitala w Łańcucie. Kwarantannę wprowadzono także w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, po tym, gdy okazało się, że jedna z osób z koronawirusem ze szpitala zatrudniona była również w DPSie.