Nowa Dęba. Dotacja na drogi w strefie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowa Dęba otrzyma ponad 880 tys. zł. dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na trzeci, a zarazem ostatni etap rozbudowy dróg w nowodębskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Prace obejmą ulicę Witolda Thieme oraz ulicę Piotra Siedleckiego. Zostanie tam położone ponad 1000 metrów nowej nawierzchni z infrastrukturą odwadniającą i oznakowaniem. Dodatkowo na ul. Piotra Siedleckiego zbudowany zostanie chodnik długości 305 metrów oraz 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Zamontowane zostaną także 3 stojaki na rowery, a w sąsiedztwie budynku Marmy Polskie Folie powstanie przejście dla pieszych.

– W tym trudnym czasie to dobra wiadomość dla naszej gminy. Tym bardziej, że środki te skierujemy na rozwój infrastruktury w naszej strefie. Gospodarka w dzisiejszym czasie to jedno z ważniejszych wyzwań, a od nas płynie sygnał do naszych firm: nie zapominamy o was – komentuje podział środków z Funduszu Dróg Samorządowych burmistrz Wiesław Ordon.

Szacunkowy koszt realizacji zadania to prawie półtora miliona złotych. Rządowe dofinansowanie stanowić będzie 75% kosztów kwalifikowanych.