Nowa Dęba. Biegi uliczne

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Już po raz XXI w Nowej Dębie odbędą się „Biegi Uliczne”. Impreza zaplanowana jest na najbliższą sobotę 19 czerwca. Dla dzieci i młodzieży w zależności od wieku, przygotowano dystanse od 200 do 1200 metrów w rejonie Samorządowego Ośrodka Kultury. Wydarzenie od lat organizuje Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Nowej Dębie.

Tegoroczną nowością będzie bieg „Nowa Dęba na piątkę”, wspierany przez Agencję Rozwoju Przemysłu obchodzącą w tym roku swój jubileusz 30-lecia. Start biegu usytuowany będzie na ulicy Szypowskiego na wysokości hotelu, a meta przy Samorządowym Ośrodku Kultury. – Trasa poprowadzona została zarówno ulicami Specjalnej Strefy Ekonomicznej jak i terenami leśnymi mówi – dyrektor nowodębskiego SOSiRu Adam Szurgociński.

Na najlepszych uczestników biegów ulicznych czekają puchary i medale. Dla biegaczy, którzy ukończą najdłuższy, 5 kilometrowy dystans czekają okolicznościowe medale, a na zwycięzców również puchary. Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11. Po jego zakończeniu w swoją trasę wybiegną młodsi.

Organizatorzy podkreślają, że w związku z imprezą od godziny 11 do 13 wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych na terenie miasta.