Nowa Dęba: Będą pieniądze na nowy chodnik w Chmielowie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

W tegorocznym budżecie Nowej Dęby znajdzie się sto tysięcy złotych na budowę nowego chodnika przy ulicy Kolejowej w Chmielowie.

Taką deklarację usłyszeli mieszkańcy sołectwa, którzy tłumnie przyszli na posiedzenie komisji budżetowej przy radzie miejskiej, po tym gdy otrzymali informację że zadanie zostało wykreślone z planu finansów.

Podczas dyskusji z sali padały argumenty, iż wydatek stu tysięcy jest niczym w porównaniu z ponad sześcioma milionami złotych, które gmina ma z podatku od firm działających w strefie ekonomicznej w Chmielowie. Do radnych trafiła także petycja od mieszkańców. W ten sposób chcieli pokazać jak bardzo zależy im na tej inwestycji.

Przewodniczący komisji Paweł Grzęda tłumaczy, dlaczego w powstającym projekcie budżetu zdecydowano się na przesunięcia:

Burmistrz Wiesław Ordon podkreśla, że wprawdzie ulica Kolejowa jest drogą powiatową, to gmina gotowa jest współfinansować budowę. Jest przy tym możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy z funduszy unijnych:

Ciesze się że komisja ostatecznie zmieniła zdanie powiedział pochodzący z Chmielowa radny Stanisław Skimina:

Pół miliona złotych ma wystarczyć na wykonanie 500 metrów chodnika wraz z odwodnieniem drogi. Pozostały odcinek ma być remontowany w latach następnych.

 

Tak obecnie wygląda chodnik na ulicy Kolejowej

Tak obecnie wygląda chodnik na ulicy Kolejowej