Nowa Dęba. Basen odkryty powinien zostać reaktywowany

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Kilka milionów złotych potrzebne jest aby duży basen odkryty w Nowej Dębie znów mógł służyć jako miejsce do rekreacji. Wybudowany w latach 30 ubiegłego wieku, tylko raz w swojej historii przeszedł większą modernizację.

Było to w latach 70 tych. Wtedy dno dużej niecki wyłożono płytkami, wybudowano przebieralnie oraz pomieszczenia socjalne. Później obiekt przechodził tylko drobne prace kosmetyczne. Podobnie jak okalające go budynki.

Duży basen na świeżym powietrzu został zamknięty ze względów bezpieczeństwa w 2017 roku mówi dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Adam Szurgociński.

Basen powinien zostać reaktywowany uważa przewodniczący rady miejskiej Damian Diektiarenko.

Podobnego zdania jest burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon. Podkreśla on, że miał okazję oglądać podobny obiekt w Iwoniczu Zdroju. Tam basen odkryty został zmodernizowany za ponad 2 miliony złotych przy wsparciu środków unijnych. Jeżeli nowodębskie kąpielisko miałoby znów zacząć działać to powinno ono zostać dostosowane do obecnie panujących standardów.

Burmistrz dodaje że po zakończonej modernizacji trzeba będzie mieć też na uwadze koszty utrzymania obiektu. Jednak stworzenie nowych warunków, nowej jakości jest szansą na przyciągnięcie klienta który do tej pory jeździł nad Jezioro Tarnobrzeskie. W nadchodzącym sezonie ponownie otwarty ma zostać tylko odkryty brodzik. Będzie on dostępny bezpłatnie.

(fot. archiwum / Tomasz Licak)