Nisko: Zalew na Podwolinie oficjalnie otwarty

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

W Nisku odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjnego Zalew Podwolina. Wydarzeniu towarzyszyło szereg imprez sportowych, występów, pokazów, wystaw i koncertów. Była to również okazja do podsumowania inwestycji. A początek to 2010 rok i powstanie 6-hektarowego zbiornika retencyjnego, w 2012 zbiornik ma już 16 hektarów i dwie wyspy, a w 2019 roku ruszyło zagospodarowania terenu wokół zbiornika pod kątem rekreacyjnym. Powstało długo oczekiwane kąpielisko wraz z całym zapleczem towarzyszącym: wypożyczalnią sprzętu wodnego, przebieralnią, budynkiem gastronomiczno-handlowym i sanitariatami. Powstał także most na wyspę, pomosty i kładki. Powstała wieża widokowa na wyspie wraz z kolejką tyrolską. Utworzono strefę aktywności rekreacyjno-sportowej, w tym park linowy. Do tego parkingi wraz z drogami dojazdowymi i chodnikami. Powstały też ścieżki rowerowe. Z inwestycji zadowoleni są nie tylko odpoczywający ale i burmistrz Waldemar Ślusarczyk.

Tłumy osób które pojawiły się nad zalewem Podwolina miały okazję nie tylko poodpoczywać nad wodą i w wodzie pod okiem ratownika ale też wziąć udział w biegu NISKO NA PIĄTKĘ , zawodach wędkarskich, festiwalu kolorów, turniejach mini-piłki nożnej i siatkówki plażowej, plażowym fitnessie, i tańcu na plaży Jerusalema Challange. można się było również zaszczepić przeciw COVID i zbadać gęstość kości , zwiedzić wystawy i obejrzeć mistrzowski pokaz rowerowy Krystiana Herby. Odbyły się również doroczne Niżańskie Regaty Żeglarskie, które już po raz 11. zorganizował JachtKlub Nisko. Tym razem do rywalizacji stanęły dzieci i młodzież w klasie Omega i Optymist. Mówi wicekomandor Robert Sołtys, kierownik Szkółki Żeglarskiej przy jachtklubie.

Zainteresowanie Niżańskimi Regatami było tak duże, że zmagania na wodzie trwały niemal do wieczora. Impreza była też okazją do wręczenia komandorowi i prezesowi Jacht Klubu Nisko Stanisławowi Czerewinowi Honorową Odznakę ‘Zasłużony Dla Żeglarstwa Polskiego’.

Jak przystało na imprezę nad wodą podczas otwarcia Zalewu Podolina nie zabrakło m.in. koncertów szantowych wystąpił zespół Klang i Andrzej Korycki.