Nisko: Zakład Karny z Rzeszowa przekazał samorządowi uszyte przez osadzonych maseczki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Nisku odbyło się przekazanie pierwszej partii maseczek ochronnych uszytych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga:

Na razie uszytych zostało 7 tysięcy maseczek z 20 tysięcy zamówionych przez gminę i miasto Nisko. Do akcji szycia maseczek zgłosiło się 16 kobiet osadzonych w rzeszowskim zakładzie karnym. Mówi dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie podpułkownik Krzysztof Kulczycki

Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk chwalił współpracę z jednostką penitencjarną w Rzeszowie. Dzięki tej współpracy w maseczki wyposażona zostanie głównie młodzież:

Maseczki dla Niska to tylko część przedsięwzięcia, bo w akcję szycia maseczek włączyły się wszystkie zakłady karne na Podkarpaciu. Mówi dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk. Marek Grabek

W programie uczestniczy 90 osadzonych, a 30 podmiotów wystąpiło z prośbą o uszycie maseczek przez osadzonych w zakładach karnych na Podkarpaciu.

Marta Górecka