Nisko: W powtórzonym przetargu na ulicę Brzozową wyższe ceny

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W Nisku otwarto oferty w powtórzonym przetargu na budowę ulicy Brzozowej w Nisku. Poprzedni został unieważniony, gdyż kwoty jakie zaproponowały firmy startujące w przetargu przekraczały zakładaną przez samorząd kwotę. Na nieco ponad 320 metrów tej drogi planowała wydać maksymalnie 860 tysięcy złotych a najniższa oferta w pierwszym przetargu opiewała na kwotę ponad 925 tysięcy złotych, zaś najwyższa to blisko 1,4 miliona złotych. Niestety powtórzony przetarg  okazał się jeszcze droższy. Oferty złożyły 3 firmy. Najtańsza to ponad 935 tysięcy złotych, zaś najdroższa to ponad 1,7 miliona złotych. Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk, przyznał, że z powodu kryzysu na rynku budowlanym nastał trudny czas dla samorządów które zaplanowały  inwestycje drogowe. Przygotowane  wcześniej wyceny nijak się mają do obecnych cen na rynku:

A wybudowanie tej drogi jest ważne dla gminy Nisko, bo wybudowanie ulicy Brzozowej zamknęłoby inwestycje drogowe na tym osiedlu:

Czy mimo wyższych niż zakładano cen w przetargu gmina zdecyduje się na wybór wykonawcy i realizację inwestycji okaże się po przeanalizowaniu ofert.