Nisko: Szpital zabezpieczany w środki ochrony dzięki samorządom firmom, kołom i osobom indywidualnym

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Szpital w Nisku podobnie jak i inne szpitale na Podkarpaciu na walkę z koronawirusem pozyskuje z różnych źródeł środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. Dzięki wsparciu różnych instytucji, firm, samorządów, stowarzyszeń i osób indywidualnych udaje się zabezpieczać placówkę na bieżące potrzeby w tym zakresie. Mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Nisku Paweł Błasiak.

I to zarówno środki ochrony osobistej w postaci maseczek, fartuchów płynów dezynfekcyjnych, czy kombinezonów.

Wsparcia niżański szpital doczekał się również ze Stalowej Woli. To m.in. przyłbice ochronne przekazane przez władze Stalowej Woli, to środki higieniczne, artykuły żywnościowe i woda przekazane przez stalowowolskich kibiców, czy wsparcie finansowe z HSW. Dyrektor przyznał, że taka społeczna solidarność to ogromne wsparcie dla lecznicy. Zapewnił też, że po chrzcie bojowym jaki niżański szpital przeszedł w marcu w związku ze stwierdzonym zakażeniem koronawirusem u pacjentki na oddziale położniczym, lecznica ma dobrze opracowane procedury związane z przyjmowaniem pacjentów.

Szpital w Nisku podobnie jak i sąsiednie działa ostrodyżurowo, a wiec przyjmowanie są przypadki nagłe, aby zarówno pacjentów jak i personelu szpitala nie narażać na ryzyko zakażenia.

Marta Górecka