Nisko: Powiat podpisał umowę na środki z FRD na drogę Krzeszów-Harasiuki.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Powiat niżański podpisał w Rzeszowie umowę o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej Krzeszów-Harasiuki. Chodzi o kwotę ponad 9 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i starosta niżański Robert Bednarz.

Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg na to zadanie warte ponad 18 milionów złotych pozwoli na zrealizowanie tej bardzo kosztownej inwestycji bez udziału środków samorządowych, ponieważ powiat pozyskał wcześniej na ten cel ponad 9 milionów złotych z Polskiego Ładu.

Starosta niżański Robert Bednarz przyznał, że przebudowa odcinka drogi Krzeszów – Harasiuki wraz z wykonaniem infrastruktury towarzyszącej to jedna z najważniejszych inwestycji w powiecie niżańskim. Długo też wyczekiwana przez mieszkańców obu gmin i całego powiatu. Droga była mocno zniszczona z uwagi m.in. na transport ciężki wywożący urobek z kopalni piasku w efekcie pogarszało się bezpieczeństwo korzystających z tej drogi. Teraz dzięki przebudowie i zaplanowanej infrastrukturze to się zmieni:

Przebudowa drogi powiatowej Krzeszów – Harasiuki obejmuje ponad 10,5 kilometrowy odcinek wraz z remontem mostu i wykonaniem odwodnienia i kanalizacji deszczowej. Umowa na realizację przebudowy już została podpisana. Wykonawca na realizację zadania ma czas do listopada tego roku.

Marta Górecka