Nisko: Plac budowy pod nową siedzibę Sądu i Prokuratury przekazany

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Wkrótce fizycznie ruszy budowa nowego budynku Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku. Przed weekendem odbyło się oficjalne przekazanie placu budowy. Nowa siedziba temidy powstanie przy ulicy Jana Marii Gisgesa w Nisku, w miejscu dawnego przedszkola. Na potrzeby budowy budynku Sądu i Prokuratury samorząd Niska kilka lat temu przekazał działkę o powierzchni 0,66 hektara. Przekazanie placu budowy oznacza, że za 3 lata gotowy będzie nowoczesny gmach, wspólna siedziba Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku o powierzchni 3700 m². W budynku znajdzie się również miejsce dla Oddziału Informatycznego Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie oraz referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu i pomieszczenia pod archiwum Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu. Swoje miejsce w nowym budynku będzie miał także wydział ksiąg wieczystych. Obecny w Nisku po ogłoszeniu przetargu na realizację tego zadania wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł chwalił rozwiązania jakie mają być zastosowane w budynku:

Rozpoczęcie budowy nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku to dobra wiadomość również dla Gminy i Miasta Nisko, bo to oznacza, że za 3 lata poprawi się również standard pracy niżańskich urzędników, którzy dzielili budynek właśnie z Sądem Rejonowym. Mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk:

W przekazaniu wykonawcy firmie EBS BUD terenu budowy obok władz Niska uczestniczyli m.in. Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marta Ziarek, Prezes Sądu Rejonowego w Nisku Anna Lipiarz oraz Prokurator Rejonowy w Nisku Piotr Walkowicz. Koszt budowy nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Nisku to około 56 milionów złotych.