Nisko: Oddany został stan surowy zamknięty nowego pawilonu szpitala

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Dobiegła końca pierwsza część II etapu rozbudowy Szpitala Powiatowego W Nisku. W jego ramach został zrealizowany stan surowy zamknięty i termomodernizacja budowanego nowego pawilonu szpitala.  Mówi dyrektor szpitala Paweł Tofil:

Ta część inwestycji kosztowała blisko 1,2 miliona  z czego ponad 1,1 miliona były to środki z budżetu Powiatu Niżańskiego, który od początku dźwiga ciężar tej inwestycji. Mówi starosta niżański Robert Bednarz:

Również w tegorocznym budżecie powiatu niżańskiego zarezerwowana została kwota 6 mln złotych na szpital. Przetarg na kolejny etap rozbudowy ma ruszyć lada dzień:

Obecny na podsumowaniu  pierwszego etapu rozbudowy Szpitala Powiatowego w Nisku wiceminister infrastruktury, poseł Rafał Weber zapytany, czy jest szansa na pozyskanie środków na kontynuację rozbudowy niżańskiej lecznicy, przyznał, że rozmowy w tym temacie są prowadzone:

Na pewno pozyskanie takich środków ułatwi dokończenie rozbudowy Szpitala Powiatowego w Nisku i zakończenie jej zgodnie z planem na początku przyszłego roku. Na oddanie nowego skrzydła szpitala czekają nie tylko medycy, ale i pacjenci bo znacząco poprawi się komfort. W dobudowanym pawilonie powstaną nowoczesne sale 2-3 osobowe z własnymi węzłami sanitarnymi oraz pracownie diagnostyczne i zabiegowe oddziałów, dostosowane do najnowszych wymogów w tym zakresie.