Nisko: Na konferencji o szkolnym projekcie Zawodowcy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

„Zawodowcy – niżański program wspierania szkół zawodowych” to tytuł projektu, który będą realizowały 3 szkoły z terenu powiatu niżańskiego. Na specjalnie zorganizowanej przez władze Powiatu Niżańskiego konferencji zaprezentowano program na który powiat zdobył dofinansowanie w Ramach RPO. Wartość zadania to ponad 2,7 miliona złotych z czego dofinansowanie wyniosło blisko 2,5 miliona złotych. Mówi starosta niżański Robert Bednarz:

 

Projekt ma na celu wzmocnienie potencjału szkół. Co oznaczanie tylko szkolenia i staże ale i inwestycję w wyposażenie:

Projekt obejmuje również kursy i szkolenia dla nauczycieli. Dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej Wacław Piędel poinformował na co wyda największą kwotę z przyznanej na projekt puli środków:

 

W Zespole Szkół w Rudniku nad Sanem również część środków będzie przeznaczonych na wyposażenie. mówi dyrektor Edward Wołoszyn:

Zaś ponad 700 tysięcy złotych wykorzysta w projekcie Zespół Szkół w Jeżowem. Mówi dyrektor Stanisław Haduch:

 

Władze Powiatu Niżańskiego i dyrektorzy szkół liczą na to, że dzięki projektowi, który ma być realizowany do 2023 roku szkoły zawodowe w powiecie niżańskim przyciągną jeszcze więcej absolwentów ósmych klas, którzy zdecydują si na podjęcie nauki w szkołach technicznych i zdobycie pożądanego na rynku pracy zawodu.