Nisko: Jest umowa na  projekt przebudowy ul. Tysiąclecia

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Powiat Niżański podpisał umowę na wykonanie projektu przebudowy ulicy Tysiąclecia  i Kolejowej w Nisku. Starosta niżański Robert bednarz przyznał, że będzie to niełatwa inwestycja już na etapie dokumentacji:

Droga ma być też odpowiednio wzmocniona, aby z niej mogły korzystać pojazdy wojskowe z jednostki wojskowej. Co ważne projektowanie ma się odbyć w uzgodnieniu z mieszkańcami, dlatego planowane są konsultacje:

Starosta Robert Bednarz przyznaje, że koszty przebudowy tej drogi będą spore, ale inwestycja ma być sfinansowana z Funduszu Rozwoju Dróg:

W październiku powinna być gotowa dokumentacja przebudowy ulic Tysiąclecia i Kolejowej w Nisku i jeszcze w tym roiku powinien zostać ogłoszony przetarg na tą inwestycję. Według starosty inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca 2024 roku. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy od lat czekają na modernizację tej zdewastowanej drogi. Przez lata służyła ona jako obwodnica dla ruchu tranzytowego, samochodowego oraz dla sprzętu wojskowego. Powodowało to szereg uciążliwości dla mieszkańców, to nie tylko hałas, emisja spalin, ale też niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do tego doszły problemy z odprowadzaniem wód deszczowych. Przebudowa ma to wszystko zmienić.