Nisko: Dziś projekcja filmu animowanego o historii Niska.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dzisiaj w Nisku odbędzie się projekcja filmu animowanego ‘Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”. Niestety z uwagi na warunki pogodowe zrezygnowano z jego plenerowej projekcji, zmieniła się też godzina emisji. Projekcja filmu odbędzie się w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji o godzinie 19.00. A film jest częścią projektu ‘dzieje miasta w pięciu odsłonach”. Karolina Kutyła z Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji przyznała, że film powstał z myślą o dzieciach:

Film powstał w technice animacji poklatkowej i przedstawia historię Niska od najdawniejszych czasów do uzyskania praw miejskich. Reżyserem, scenarzystą, scenografem i twórcą postaci lalkowych, które zagrały w filmie oraz montażystą filmu jest niżańska artystka Paulina Kara

Na film składa się ponad 40 tysięcy klatek zdjęciowych. Obraz muzycznie zilustrował Tomasz Kara – Sajek. Konsultantem historycznym był Tomasz Żbik. Zaś w rolę narratora w filmie wcieliła się Zuzanna Żbik.

Film stanie się elementem oferty edukacyjnej Niżańskiego Centrum Historii i Tradycji. Natomiast mieszkańcy mają okazję obejrzeć tą niezwykła 20-minutową historię Niska w pigułce już dzisiaj o 19.00 w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji.