Nisko: Blisko 2 miliony złotych na rozbudowę drogi Jana z Lasów Państwowych

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Dzięki środkom z Funduszu Leśnego ruszy rozbudowa drogi Jana w Nisku, która otworzy leśne tereny rekreacyjne na osiedlu Warchoły. O inwestycjach dofinansowanych z Lasów Państwowych poinformowali na konferencji Burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który przyczynił się do pozyskania środków, dyrektor Lasów Państwowych w Lublinie Zygmunt Byra i nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik Andrzej Tofilski. Pochodzący z Niska wiceminister Warchoł przyznał, że zależało mu na tym aby otworzyć ten teren dla mieszkańców i przyjezdnych:

Przekazane przez Lasy Państwowe środki na rozbudowę ulicy Jana w wysokości blisko 2 milionów złotych oraz remont ulicy Skośnej blisko milion są pierwszymi jakie gmina otrzymała na inwestycje drogowe z Funduszu Leśnego. Podkreślił to burmistrz Waldemar Ślusarczyk:

Blisko dwa miliony złotych  przeznaczone na drogę Jana to według szacunków całkowity koszt tej inwestycji, która połączy dawną 19-stkę przy kapliczce św. Jana z ulicą Nową i Słoneczną. Mówi nadleśniczy Andrzej Tofilski:

Natomiast gmina Nisko dołoży z budżetu blisko milion złotych, by wybudować łącznik między drogą Jana a ulicą Wilczą i zwiększyć dostępność rekreacyjną terenów leśnych:

Burmistrz podkreślił też, że rozbudowa drogi Jana jest ważna również pod kątem dotarcia do Zalewu na Podwolinie:

Natomiast droga Skośna, na której modernizację Lasy Państwowe przeznaczyły blisko milion złotych, biegnąca lasem po przeciwnej stronie dawnej 19-stki, będzie drogą szutrową i kończyć się będzie przy wiacie rekreacyjnej.