Nisko: Apel o pomoc dla niżańskiego szpitala

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Starostwo Powiatowe w Nisku wspólnie ze Szpitalem Powiatowym wystosowały apel o wsparcie finansowe i rzeczowe niżańskiej lecznicy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem. Starosta niżański Robert Bednarz przyznał, że to wynik jego inicjatywy podjętej wspólne z Przewodniczącym Rady Powiatu Niżańskiego dotyczącej różnych form wsparcia niżańskiego Szpitala przekonsultowanych z lecznicą.

Starosta zwrócił się do samorządów gmin z powiatu niżańskiego o wyasygnowanie kwot na wsparcie szpitala, a Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego do radnych o zrzeczenie się diet na ten cel. Stąd również wystosowany apel.

A potrzeby niżańskiego szpitala są duże zarówno w zakresie środków ochrony osobistej jak i aparatury. Mówi zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Nisku Roman Ryznar.

To wsparcie na szczęście już płynie ze strony zarówno przedsiębiorców, stowarzyszeń kół i osób indywidualnych. Szpital jednak musi się zabezpieczać nie tylko na teraz ale i na przewidywane zaostrzenia zachorowań. Stąd apel o pomoc. Uruchomione zostało również konto bankowe w Szpitalu Powiatowym w Nisku, gdzie można dokonywać wpłat z dopiskiem ‘darowizna na SPZZOZ w Nisku na walkę z koronawirusem’. Numer konta dostępny jest m.in. na stronie Starostwa Powiatowego w Nisku.

Marta Górecka