Nisko: 35 łóżek dla osób z COVID w niżańskim szpitalu i problemy z tlenem

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Marta Górecka

Decyzją wojewody w niżańskim szpitalu utworzonych zostało 35 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W tym jest 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenie tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Jak poinformował pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Nisku Roman Ryznar łóżka dla pacjentów z COVID zostały utworzone na bazie oddziału wewnętrznego i chirurgii ogólnej. W tym celu Szpital musiał poprzemieszczać oddziały z pacjentami niezakażonymi do innych części szpitala. Niestety szpital nie jest wystarczająco przystosowany do opieki nad pacjentami zakażonymi wymagającymi terapii tlenowej. Po pierwsze występują problemy z dostawą tlenu, a po drugie instalacja szpitalna nie jest dostosowana do tak intensywnej eksploatacji. Dyrektor przyznaje, że sytuacja jest trudna.

 

W całej tej trudnej sytuacji niżański szpital stara się zapewnić personelowi niezbędne środki ochrony osobistej dla zapewnienia ochrony przed zakażeniem zarówno pacjentom jak i personelowi. Stąd apel o pomoc placówce w tym zakresie.

 

Mile widziane zarówno wsparcie finansowe jak i rzeczowe w zakresie zakupu maseczek FFP2 i FFP3, fartuchów ochronnych barierowych i kombinezonów.