Nisko: 25 nowych i doposażonych pracowni w szkołach ponadpodstawowych w 2022 roku.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

„Nowa Era – stworzenie multimedialnych szkolnych laboratoriów edukacyjnych’ to tytuł zadania realizowanego ze środków norweskich w ramach projektu ‚Nisko coraz wyżej’. W projekcie dzięki współpracy samorządu Niska i powiatu niżańskiego uczestniczą m.in. dwie szkoły ponadpodstawowe w Nisku. Dzięki temu projektowi o nowoczesne pracownie informatyczne i językowe wzbogacą się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Liceum Ogólnokształcące w Nisku. A wszystko w celu ujednolicenia systemu kształcenia w tym zakresie. Mówił o tym starosta niżański Robert Bednarz:

Koszt tego przedsięwzięcia, które ma zostać zrealizowane w 2022 roku, to blisko 1,2 miliona złotych, z czego powiat niżański dołoży niecałe 500 tysięcy.

To nie jedyne klasopracownie, jakie powstaną w szkołach ponadpodstawowych powiatu niżańskiego w przyszłym roku, bo powiat realizuje w swoich szkołach również projekt dla zawodowców. Do tego dochodzą jeszcze środki, które co roku powiat rezerwuje w budżecie na modernizację i tworzenie klasopracowni. w 2022 roku będzie to 300 tysięcy złotych:

Projekt ten finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego łączna wartość to 2,7 miliona złotych. To oznacza, że w przyszłym roku, dzięki tym trzem projektom, szkoły ponadpodstawowe w powiecie niżańskim doczekają się ponad 20 nowoczesnych klasopracowni:

Inwestowanie w klasopracownie ma zwiększyć atrakcyjność nauczania w szkołach powiatu niżańskiego.

Marta Górecka

————–