Niedźwice: Sportowe emocje dla najmłodszych.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa
W Szkole Podstawowej w Niedźwicach miał miejsce Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka.
– Była to próba powrotu do normalności po przymusowym czasie spędzonym w domu. Oczywiście przestrzegane były obowiązujące restrykcje związane z czasem pandemii. Dlatego właśnie rozgrywki sportowe, zabawy, gry i korzystanie z atrakcji odbyło się w trzech grupach: przedszkolaki, uczniowie klas I – III i klasy IV- VIII – podkreślają organizatorzy.
Najmłodsi rywalizowali na torze przeszkód, który był dostosowany do ich wieku i możliwości np. bieg z przeszkodami, rzuty do kosza, biegi. Następna frajdą, która zawsze cieszy się dużym powodzeniem było malowanie twarzy – tę atrakcje przygotowała Rada Rodziców. W następnej kolejności można było skorzystać z tzw. dmuchawców – też nie brakowało chętnych, a na koniec po tak wyczerpujących zajęciach – dla regeneracji sił – pyszna kiełbaska z grilla.
Uczniowie starsi, z dwóch pozostałych grup bawili się według podobnego scenariusza, tylko rozgrywki sportowe były dostosowane do ich wieku i możliwości. Uczniowie klas młodszych rywalizowali m.in. w biegu długim, biegu krótkim, rzucie piłeczką czy biegu z przeszkodami. Zaś uczniowie klas IV – VIII swoje siły sprawdzili w następujących konkurencjach: bieg na 50 metrów, bieg przez płotki, rzut dyskiem, pchniecie kulą, skok w dal czy rzut oszczepem Był to mile i pożytecznie spędzony czas, zwłaszcza po długiej izolacji uczniowie mogli porywalizować, wzajemnie się dopingować i po prostu ze sobą przebywać i rozmawiać. A z okazji Dnia Dziecka życzymy im radości każdego dnia – dodają organizatorzy.