– Nie pozwolimy na likwidację szkoły! – mówią rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Joanna Sarwa

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu po raz kolejny protestują przeciw planom likwidacji lub przeniesienia szkoły z budynku przy ulicy Mickiewicza 9 i zapowiadają zorganizowanie referendum w sprawie odwołania burmistrza Marcina Marca.

O planach przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 2 w Sandomierzu z dotychczasowego budynku przy ulicy Mickiewicza 9 do budynków Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Mickiewicza 39 oraz Cieśli 2 dyskutowali już w zeszłym roku rodzice uczniów sandomierskiej Dwójki z władzami miasta w obecności świętokrzyskiego kuratora oświaty. W dotychczasowej siedzibie szkoły miałby znaleźć miejsce Uniwersytet Jana Kochanowskiego, który ma swoją filię w Sandomierzu i planuje rozwój uczelni.

Rodzice po raz kolejny protestują przeciwko tym planom. Mówią Anna Pawlak z Rady Rodziców i przewodniczący Rady Rodziców Marcin Grębowiec:

Rodzice zapowiedzieli protest w tej sprawie na najbliższy czwartek na godzinę 17 00. Burmistrz Marcin Marzec na razie nie udzielił komentarza a konferencję prasową w tej kwestii i odniesienie się do stanowiska rodziców zaplanował na najbliższy czwartek na godzinę 13 00.

Joanna Sarwa