Modliborzyce: Interaktywna szopka.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Interaktywną szopką bożonarodzeniową zasłynęły w świecie Modliborzyce.

Ta już po raz drugi stanęła na modliborzyckim rynku i cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko okolicznych mieszkańców ale też internautów z całego świata.

Interaktywna szopka jest efektem współpracy Tomasza Sironia, młodego inżyniera, który wymyślił sterowanie przez Internet i wraz z Przemysławem Kaszą pracuje nad stroną techniczną projektu, Huberta Ryfińskiego dbającego o stronę wizualną projektu, Karola Szpyry zajmującego się m.in. montażem i Iwony Mańki, która jest koordynatorką i promuje projekt.

Mówi Iwona Mańka:

Internauci sterują m.in. oświetleniem w szopce:

Jest jeszcze jedno wyjątkowe światło na bożonarodzeniowej szopce w Modliborzycach:

Kolejną atrakcją jest również możliwość wyboru kolędy, która zabrzmi nie tylko w komputerze ale i w szopce na rynku, podobnie jak i efektów świetlnych:

Dodatkowo w tym roku też internauci mogą nagrywać życzenia. Były już bożonarodzeniowe a teraz i noworoczne, które dzięki nagraniom będą emitowane również z szopki.

Modliborzycka szopka łączy mieszkańców, rodziny mieszkające w różnych częściach Polski ale i polonusów rozsianych po świecie. Tak będzie również podczas święta Trzech Króli:

A aby zajrzeć na stronę bożonarodzeniowej interaktywnej szopki w Modliborzycach, poznać jej historię, wybrać kolędę, czy stworzyć swoją własną świetlną wizję szopki i złożyć życzenia wystarczy wejść na stronę www.modliborzyce24.pl

(Marta Górecka)

(fot. Hubert Ryfiński)