Mielec: Zmiany w kursowaniu MKS-u.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Od 23 lutego obowiązywał będzie w Mielcu  nowy układ linii komunikacji miejskiej i nowy rozkład jazdy.  Inaczej niż dotychczas  będą także oznaczone linie autobusowe. Jak przyznaje  zastępca prezydenta Mielca  Paweł Pazdan optymalizacja oferty przewozowej zostaje wprowadzona w oparciu o wykonane analizy i badania.

Wprowadzane zmiany mają na celu zachęcenie jak największej liczby mieszkańców naszego miasta, do korzystania z publicznego transportu, o taką zmianę prosili mieszkańcy miasta tłumaczy Naczelnik Wydziału Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej Monika Skowrońska-Ziomek

 

Nowością będą cztery kategorie linii, które oznaczone zostaną odmienną kolorystyką – 14 miejskich,   8 dedykowanych dojazdowi do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, 2 kościelne i 5 linii podmiejskich. Zmiana w miejskiej komunikacji to nie tylko nowe nazewnictwo linii, ale przede wszystkim odpowiednia częstotliwość kursowania autobusów, wyjaśnia  prezes MKS-u Ewa Garncarz.

 

Na miesiąc przed planowanym wprowadzeniem w życie nowego układu tras poszczególnych linii i  nowego rozkładu jazdy ruszyła kampania informacyjna, której celem jest przygotowanie mieszkańców do nowej rzeczywistości w której będzie funkcjonował mielecki MKS – m.in. przygotowanych zostało kilka tysięcy specjalnych map z dokładnym opisem poszczególnych linii.

Na przystankach zostaną umieszczone nowe tabliczki z wyszczególnieniem poszczególnych kursów.

(Tomasz Łępa)

 

 

 

.