Mielec: Zmiany na lepsze

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Mieleckie pogotowie ratunkowe stało częścią podkarpackiego Konsorcjum. Stało się to za sprawą  Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która  zakłada powstanie samodzielnych stacji pogotowia bezpośrednio podlegających Ministerstwu Zdrowia. Mielec jest liderem Podkonsorcjum obejmującego działaniem teren powiatów: mieleckiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego i stalowowolskiego.

Jak wyjaśnia dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka reforma ta dla pacjentów nic nie zmieni.

Oprócz mieleckiej placówki do podkarpackiego konsorcjum wchodzą ponadto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie – lider Konsorcjum, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie oraz Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku. Starosta mielecki Stanisław Lonczak pozytywnie ocenia podpisanie umowy konsorcjum.

Z dniem 1 marca ulegnie też nazwa z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu na Podkarpacką Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

 

 

Tomasz Łępa