Mielec: Zmiana terminu otwarcia biblioteki.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Zakończyły się prace budowlane wewnątrz i na zewnątrz  jednej z największej inwestycji budowlanej w ostatnich latach w Mielcu.  Właśnie  dokonano odbioru technicznego całego obiektu nowej biblioteki  publicznej przy ulicy Kusocińskiego. Firma  zrealizowała pierwszą część tej inwestycji obejmującą gmach nowej biblioteki wraz z terenem bezpośrednio przylegającym do budynku i parkingiem przy ulicy Kusocińskiego.

Dopiero w drugim etapie zostanie zrealizowany projekt zagospodarowania na nowo terenu parku przylegającego do budynku biblioteki od strony ulicy Solskiego, a także terenu przy ulicy Grunwaldzkiej przylegającego do obiektu MOSiR-u. Ma tam powstać nowy skwer i parking. Jak tłumaczy prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski planowane otwarcie biblioteki na wrzesień może ulec nie znacznej zmianie.

Celem realizacji tej inwestycji jest dostosowanie biblioteki do wymogów współczesnych użytkowników, którzy cenią sobie m.in. nowe technologie, ale jednocześnie zachowanie kameralnego charakteru wypożyczalni i czytelni woluminów. Nowa biblioteka ma podnieść atrakcyjność kulturalną regionu i poprawić dostępność oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta Mielca oraz innych gmin powiatu.

(Tomasz Łępa)