Mielec: Zmiana organizacji ruchu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Decyzją prezydenta miasta, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, w tym także po rozmowach z grupą przedsiębiorców i mieszkańców rynek w Mielcu w sierpniu zostaje wyłączony z ruchu samochodowego.

Dotyczy to nie tylko weekendów, jak to miało miejsce do tej pory w latach minionych oraz w lipcu, ale także wszystkich pozostałych dni tygodnia do 31 sierpnia. Dopuszczony będzie tylko ruch autobusów MKS i przejazd pojazdów służb.

Na indywidualne wnioski firm lub instytucji – zostaną wydane specjalne zgody na przejazd przez rynek – sygnowane pieczęcią przez Urząd Miejski w Mielcu. W szczególności będzie to dotyczyć sytuacji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Magistrat prosi kierowców o zwrócenie uwagi na cztery tablice informacyjne ustawione od strony ul. Mickiewicza przy Nowy Rynek, od strony ul. Kościuszki przed ul. Jędrusiów, od strony ul. Kilińskiego za wylotem z ronda Żołnierzy Wyklętych i od ulicy Legionów za wylotem z ronda Deptuły oraz o korzystanie z objazdów, tak aby nie przejeżdżać ruchem okrężnym przez płytę mieleckiego rynku.

Tomasz Łępa