Mielec: Zmiana na „Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Marta Górecka

Wraz z nadejściem nowego roku mieleckie pogotowie ratunkowe w Mielcu zaczęło od zmiany nazwy. Od teraz to Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Obecnie pogotowie ratunkowego z siedzibą w Mielcu koordynuje działania ratownicze na terenie północno-zachodniej części województwa podkarpackiego, nie jest więc już w rzeczywistości, jak było to wcześniej, Powiatową Stacją Pogotowia Ratunkowego.

Jak zaznacza Grzegorz Gałuszka, dyrektor pogotowia, nowy rok to dobra okazja, by wystartować z nazwą, która brzmi bardziej adekwatnie.

W marcu ubiegłego roku Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs ofert na realizację zadań w zakresie ratownictwa medycznego na terenie województwa podkarpackiego. Mielecka Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego stała się jednym z wojewódzkich koordynatorów działań ratowniczych. W praktyce zespoły podlegające pogotowiu w Mielcu, pracują dziś na terenie 6 powiatów.

Jak dodaje dyrekcja pogotowia, reorganizacja kosztowała wiele wysiłku logistycznego i wiązała się z doposażeniem poszczególnych miejsc stacjonowania zespołów. – Tym samym mamy nadzieję, że zmiany te będą obowiązywać przez długie lata z korzyścią dla pacjentów – tłumaczy dyrektor Grzegorz Gałuszka.

Tomasz Łępa