Mielec: Zmarł prezes Zarządu firmy AUTOPART Jacek Bąk.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Mielcu zmarł Jacek Bąk, prezes zarządu firmy AUTOPART oraz przewodniczący rady nadzorczej AUTOPART SA.

Jacek Bąk z zawodu był inżynierem mechanikiem. Ukończył studia na kierunku technologia i budowa maszyn na Politechnice Krakowskiej. Karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym WSK PZL Mielec, gdzie pracował jako konstruktor. W 1982 roku założył własne przedsiębiorstwo, które obecnie zalicza się do czołowych producentów akumulatorów w UE.

Z Mielcem związany był przez całe swoje życie, pomagał i wspierał liczne projekty, organizacje i instytucje. W 2000 roku został wybrany Mielczaninem Roku a 19 lat później otrzymał od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal za Długoletnią Służbę przyznawany za wybitne osiągnięcia na arenie działalności zawodowej.
Był jednym z inicjatorów i sygnatariuszy powstania Stowarzyszenia Producentów i Importerów Akumulatorów i Baterii w Polsce. Współpracował z uczelniami i instytutami naukowymi – w tym z Komitetem Badań Naukowych i Radą Naukową Centralnego Laboratorium Akumulatorów i Ogniw.
Wiedzę techniczną zdobywał m.in. podczas licznych podróży zagranicznych gdzie zapoznawał się z nowatorskimi rozwiązaniami produkcyjnymi i technologicznymi. Jego ambicją było aby park maszynowy AUTOPART był najwyższej jakości i pochodził od najlepszych producentów na świecie.

Tomasz Łępa