Mielec: Zmarł Kazimierz Totoń, radny miejski kadencji 2014-2018

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W Mielcu zmarł członek Stowarzyszenia Nasz Mielec  oraz były radny Kazimierz Totoń. Miał 69 lat. Ukończył Technikum Mechaniczne w Mielcu z maturą w 1973 r. W WSK „PZL-Mielec” pracował w latach 1965-2000 na stanowiskach: uczeń, ślusarz, monter płatowca, starszy referent techniczny, kierownik rozdzielni, mistrz, starszy mistrz, komendant Obrony Cywilnej, kierownik Zespołu Obrony Cywilnej i Spraw Wojskowych. Udzielał się społecznie w Polskim Związku Działkowców, m.in. od 2003 r. był członkiem Zarządu Okręgu Podkarpackiego PZD.

Od 1999 r. pełnił funkcję przewodniczącego Rady Osiedla Stefana Żeromskiego w Mielcu. Był inicjatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć osiedlowych.

W wyborach samorządowych w 2014 r. powierzono mu mandat radnego Rady Miejskiej w Mielcu na kadencję 2014-2018 i pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska, Zdrowia i Spraw Socjalnych. Wyróżniony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Działkowca, Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” i Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Oświaty”.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy  w Mielcu 19 listopada o godz.14.00.

 

 

Tomasz Łępa