Mielec: Ze wszystkich stron płynie wsparcie.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Każdego dnia mieleckie placówki medyczno-ratownicze otrzymują pomoc i wsparcie rzeczowe do walki z epidemią koronawirusa. Swoją pomoc zaoferowała również firma PZL Mielec oraz Lockheed Martin. Zakłady PZL przekazały dla szpitala prawie 1400 maseczek, przyłbice ochronne oraz 100 litrów płynu do dezynfekcji. Inżynierowie z tej firmy drukują w technice 3D przyłbice ochronne, które także znajdą zastosowanie na szpitalnych oddziałach. Zaproponowali specjalne osłony z pleksi, które wykorzystane będą podczas zabiegów.
Pomocną dłoń wyciągnęła do szpitala także korporacja Lockheed Martin, do której należą PZL Mielec. Firma przekazała Szpitalowi 50 tys. dolarów na zakup samochodu transportu sanitarnego, środków ochrony osobistej oraz pralko-suszarki.
Z pomocą dla szpitala pospieszyła również Galeria Navigator. Mówi jej dyrektor Jacek Żmudziński.

Na apel o wsparcie i pomoc w tych trudnym czasie odpowiedzieli także i sołtysi z gminy Czermin. Wspomogli oni mielecki szpital kwotą 2 tys. złotych. Wierzą, że środki te również będą wykorzystane poprzez zakup najpilniejszych rzeczy ochronnych dla służby medycznej do walki z epidemią.

Tomasz Łępa