Mielec: Zburzyć czy nie zburzyć – oto jest pytanie?

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

O przyszłość Domu Ludowego mieszczącego się na osiedlu Wojsław w Mielcu dopytywał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mielcu, radny Jakub Blicharczyk.

Dom ludowy na Wojsławiu powstał w miejscu dawnej karczmy prawie 100 lat temu. Oficjalnie został oddany do użytku w roku 1939. Obiekt był budowany przez wojsławian ze składek społeczeństwa w czynie społecznym, a nazwiska jego fundatorów umieszczono na elewacji. W 1975 r. w domu ludowym ulokowano nowo utworzony Gminny Ośrodek Kultury, który rozwinął działalność kulturalną nie tylko w Wojsławiu, ale także w całej Gminie Mielec.

Przez wiele lat budynek tętnił życiem kulturalnym. Byłato chluba i honor wojsławian. Działał tu chór pod dyrekcją prof. Franciszka Saramy, teatr prowadzony przez nadleśniczego inż. Jana Kępińskiego, rozwijała działalność plastyczka Krystyna Książnicka i wielu innych.
Obecnie dom ludowy jest od wielu lat nieużytkowany ze względu na zły stan techniczny i jest problemem dziś dla mieleckiego magistratu. Mówi prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Jak zaznacza prezydent Mielca rozmowy na ten temat zostały odłożone w czasie natomiast jak dodaje prowadzone były rozmowy z mieszkańcami osiedla, którzy wnioskowali, by na tym terenie powstało boisko ale z tyłu głowy mamy dalej temat Domu Ludowego, bo będzie on musiał zostać rozwiązany – tłumaczy prezydent Wiśniewski.

Tomasz Łępa