Mielec: Zanocuj w lesie.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Małgorzata Figacz

Już od 1 maja br. na terenie wszystkich nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie udostępnione zostały specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania na łonie natury będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok na terenie Lasów Państwowych. W każdym nadleśnictwie teren, gdzie można zanocować na dziko będzie liczył około 1500 ha.
Również i Nadleśnictwo Mielec przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu i rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.
Mapa obszaru Programu „Zanocuj w lesie” z wyznaczonymi miejscami do rozpalania ognia oraz miejscami zatrzymania się na terenie lasów, dostępna jest na stronie Nadleśnictwa Mielec.

Tomasz Łępa