Mielec: Zamiast bielizny…maseczki

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

W całej Polsce organizowane są akcje związane z szyciem maseczek dla szpitali i  instytucji, które chcą się chronić przed zarażeniem koronawirusem. W akcję  tą włączyła się m.in.  również mielecka firma First Company zajmująca się szyciem koszul nocnych i piżam, która  zawiesiła bieżącą  produkcję po to by odpowiedzieć m.in. szpitalowi specjalistycznemu w Mielcu na  zapotrzebowania zwiększonej ilości maseczek ochronnych. Mówi Marta Mazur, prezes firmy.

Jak dodaje prezes firmy z pomocy zakładu  korzystają też inne placówki oraz  instytucje  a także  wolontariusze, którzy proszę o nieodpłatne przekazanie maseczek dla potrzebujących osób.

Mielecki szpital dziękuje za dotychczasową  pomoc firmom: PZL Mielec, Fundacji „Serce” z Kolbuszowej,  GUMOTIV, TOP SERVIS Mirosław Bąk z Chorzelowa, firma Eldan, restauracjom: Doner Kebab, Piccola Italia, Atena, Manuka oraz wszystkim nieformalnym grupom, które zawiązały się, by zbierać datki na zakup maseczek, gogli i rękawiczek oraz innego potrzebnego asortymentu. To gesty, które zapiszą się w pamięci miasta, czytamy w podziękowaniu.

 

Tomasz Łępa