Mielec: Zakończono prace inwestycyjne przy budowie kanalizacji sanitarnej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Zakończono prace inwestycyjne przy budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wola Chorzelowska, gm. Mielec. Długo oczekiwana inwestycja rozpoczęta w 2020 roku o wartości ponad 4 mln złotych realizowana była przez Przedsiębiorstwo Budowlane z Rzeszowa.
W ramach zadania została wykonana sieć kanalizacji grawitacyjno-tłocznej oraz kanalizacji sanitarnej wysokociśnieniowej o długości ponad 12 km. Powstało 170 przydomowych przepompowni ścieków.
Mówi wójt gminy Mielec Józef Piątek:

Jak zaznacza wójt gminy mieszkańcy mogą już korzystać z przygotowanych rozwiązań ale jak to zawsze bywa zdarzają się na początku małe korekty.

Obecny na podsumowaniu działań poseł Fryderyk Kapinos zaznacza iż gmina prowadzi zrównoważony rozwój inwestycyjny.

Zdaniem Bogdana Cygana, przewodniczącego rady gminy Mielec z czasem mieszkańcy sami dojdą do tego, że nie ma sensu się męczyć, jak można skorzystać z nowego rozwiązania jakim jest kanalizacja sanitarna.

Jak zaznacza włodarz gminy Mielec realizowane działania z budową kanalizacji sanitarnej w gminie przyczynią się do ochrony środowiska naturalnego poprzez ograniczenie niekontrolowanego zrzutu ścieków bezpośrednio do gruntu i wód. Wpłyną na wzrost atrakcyjności gospodarczej, rekreacyjnej, inwestycyjnej obszarów Gminy Mielec a także umożliwią trwałą poprawę warunków życia obecnych i przyszłych pokoleń.

Tomasz Łępa