Mielec: Z tarczą czy na tarczy w Zabrzu?

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Wojtek Janczura

Po przerwie na reprezentację Polski,  na parkiety wraca ponownie  PGNiG Superliga, w tym  SPR Stal Mielec, która w 9. serii o punkty powalczy w Zabrzu.

Górnik od wielu lat jest jednym z czołowych zespołów w kraju i nieprzerwanie od paru sezonów liczy się w walce o medale.

Po przejęciu drużyny przez Rastislava Trtika medalowe marzenia stały się jeszcze bardziej realne, gdyż zespół prowadzony przez charyzmatycznego szkoleniowca  wprowadził do  ligi  dużo kolorytu, co pokazywał już tamten sezon, kiedy to zabrzanie wyeliminowali z Pucharu Polski Orlen Wisłę Płock.

Mówi trener mielczan, Tomasz Sondej.

Przerwa na reprezentację zdecydowanie  powinna pomóc mielczanom w uporządkowaniu swojej gry, tym bardziej, że „Biało-Niebiescy” okres ten przepracowali niemal w komplecie. Po kontuzjach do treningów wrócili Łukasz Janyst i Michał Wypych, a jedynym nieobecnym był Bartosz Kowalczyk przebywający na zgrupowaniu kadry B.

Teoretycznie faworytem niedzielnego spotkania powinien być Górnik Zabrze i bezdyskusyjnie tak może się okazać lecz w ostatniej kolejce MKS Kalisz udowodnił, że zabrzanie to również zespół z którym można nawiązać wyrównaną walkę i na pewno z tą myślą w głowach mielczanie udadzą się w niedzielę do Zabrza.

9 seria PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze – SPR Stal Mielec, niedziela godz. 17:30, Hala „Pogoń”.

(Tomasz Łępa)