Mielec: Wystawa Eugeniusza Molskiego.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Galeria ESCEK  działająca w budynku Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu  zaprasza na nową wystawę. Tym razem mielczanie będą mogli zobaczyć najnowsze prace Eugeniusza Molskiego. Sam autor wystawy  wyjaśnia, że  tytuł ten  ekspozycji najlepiej nawiązuje do wielości artystycznych dziedzin, które artysta realizował w swoim życiu. W tym świecie obok malarstwa sztalugowego, ściennego, czy kolażu poczesne miejsce znajdowała ceramika, w tym rzeźba ceramiczna.

Eugeniusz Molski pochodzi z Mazowsza, ale swoje życie zawodowe związał z Nowym Wiśniczem, gdzie nadal mieszka. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwową Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.

Artysta ma na swoim koncie ponad 200 wystaw indywidualnych, wziął też udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, a jego prace znajdują się w licznych zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych. Jest laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień.  W przyszłym roku będzie obchodził 55-lecie pracy twórczej.

Wystawę można zwiedzać do 7 lipca a patronuje jej Radio Leliwa.

 

Tomasz Łępa