reklama

Mielec: Wyruszyli na pomoc poszkodowanym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W weekend  nad częścią woj. podkarpackiego przeszły gwałtowne ulewy. Najtrudniejsza sytuacja dotknęła wówczas powiaty: rzeszowski, łańcucki, przeworski i przemyski, a także jasielski, krośnieński i brzozowski. Na pomoc poszkodowanym  przez nawałnice przyszli strażacy z Mielca i powiatu mieleckiego. Mówi  Komendant Powiatowy PSP w Mielcu,  Łukasz Kapinos.

Według prognoz żywioł nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Dziś Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego podejmą też pierwsze decyzje dotyczące pomocy dla poszkodowanych samorządów.

Wskutek ulewnych deszczy, nawałnic i powodzi uszkodzeniu uległy drogi, zarówno wojewódzkie jak i powiatowe oraz gminne. Woda nie oszczędziła zjazdów, przepustów. Przydrożne osuwiska zniszczyły całkowicie małe drogi, które zniknęły na całych setkach metrów.

Największe straty odnotowano w powiatach łańcuckim, przeworskim i rzeszowskim. Olbrzymie straty ponieśli także mieszkańcy z tych terenów oraz przedsiębiorcy. Niestety ucierpiała także Przeworska Kolejka Wąskotorowa, jedna z cenniejszych atrakcji turystycznych  województwa podkarpackiego.

 

Tomasz Łępa