Mielec: Wygrała przyszłość i nowoczesność.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

 

Dziś na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Solskiego w Mielcu miało miejsce wmurowania aktu erekcyjnego hali sportowej. Wydział Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Mielcu wydał decyzję zatwierdzającą projekt budowlany zamienny na budowę hali sportowej z częścią basenową wraz z niezbędnymi urządzeniami budowlanymi i instalacjami na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji między ulicami Solskiego i Kusocińskiego w Mielcu.  Mówi prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

Jak zaznacza marszałek podkarpacki Władysław  Ortyl  w całym sporze  związanym  budową hali a  pozostawieniem dotychczasowej wygrała nowoczesność i przyszłość, dodaje.

Obecna na wmurowaniu aktu pod budowę nowej hali sportowej w Mielcu  obecna była również wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka. To właśnie z jej ministerstwa Mielec otrzyma ponad 30 mln dofinansowania.

Umowę na realizację budowy hali sportowej oficjalnie podpisano 18 października ubiegłego roku. W przetargu wybrano ofertę konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A., Balzola Polska Sp. z o.o oraz Construcciones y Promociones Balzola S.A.

Nowa hala ma powstać w ciągu dwudziestu ośmiu miesięcy za  kwotę ponad  136 mln 569 tys. zł.brutto.

(Tomasz Łępa)