Mielec: Wspieraj Seniora

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”. Z pomocy pracowników placówki i wolontariuszy mogą skorzystać seniorzy powyżej 70 – go roku życia , którzy w związku z występowaniem  epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu,  nie mają  osób bliskich, czy zaprzyjaźnionych, mogących im udzielić pomocy, w szczególności w zakresie dostarczenia zakupów  obejmujących artykuły podstawowej potrzeby.

Mówi p.o.  dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, Anna Adamczyk.

Jak tłumaczy  pełniąca obowiązki dyrektora placówki  na chwilę obecną jest zapewniona pomoc dla osób potrzebujących ale nie oznacza to, że ta pomoc nie będzie potrzebna na później. MOPS zapewnia środki ochrony osobistej oraz bilety  na przejazdy komunikacją miejską w celu dojechania do miejsca zamieszkania seniora. Ponadto  wyposaża  osoby wspierające w identyfikatory, które potwierdzają podjęcie współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej w Mielcu.

 

Osoby zainteresowane uzyskanie pomocy mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej:  wspierajseniora.pl   bądź bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.

 

Tomasz Łępa