Mielec: Wniosek o odwołanie jest w pełni konieczny i uzasadniony

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

Klub Radnych Powiatowych klubu PiS w Mielcu  oficjalnie złożył wniosek o odwołanie Starosty Powiatu Mieleckiego, Stanisława Lonczaka.  Jak czytamy w piśmie „kierując się dobrem mieszkańców powiatu mieleckiego oraz prawidłowością realizacji zadań własnych, które powiat mielecki winien wykonywać a w  szczególności niepokojącą sytuacją w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, wnioskujemy o odwołanie starosty mieleckiego…”.

Nie mogliśmy już dłużej czekać – mówił na konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych powiatowych PiS, Zbigniew Tymuła.

Jak tłumaczy radny Krzysztof Olszewski złożony wniosek ma związek z niepokojącą sytuacją jaka zaczyna panować  w mieleckim  szpitalu.

Jak zaznacza  radny Marek Kamiński  przewodniczący  komisji rodziny, zdrowia i pomocy społecznej ze strony starosty mieleckiego brak jakiejkolwiek odpowiedzi na pytania dotyczące tego co się dzieje w szpitalu mieleckim.

Z kolei radny Waldemar Barnaś podkreśla bierność starosty w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na szpital.

Jak czytamy w złożonym piśmie o odwołanie starosty mieleckiego  „wniosek o odwołanie jest w pełni konieczny i uzasadniony”.

 

Tomasz Łępa