Mielec: Wirtualne Targi Edukacyjne

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół „Ekonomik.Mielec” zapraszają do udziału w XV Targach Edukacyjnych w formie wirtualnej.

W związku z sytuacją rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 i wprowadzonymi w związku z tym  przez rząd Polski zakazami nie można było zrealizować zaplanowanych na 27 kwietnia,  15.Targów Edukacyjnych skierowanych do uczniów klas ósmych, rodziców i nauczycieli. Mówi Andrzej Bryła , wicestarosta mielecki.

Jak mówi Lidia Sasor, nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych  w Mielcu  a zarazem koordynator Targów, już od czerwca  młodzież szkół podstawowych w jednym miejscu będzie mogła się zapoznać z pełną ofertą edukacyjną i zasadami rekrutacji na rok szkolny 2020/21 szkół ponadpodstawowych online.

Do udziału w targach – jako wystawcy – zostały zaproszone wszystkie szkoły i instytucje, które wystawiały się w poprzednich edycjach targów. Swoją ofertę na stronie zaprezentują także instytucje wspierające szkoły w zakresie poradnictwa zawodowego i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Odwiedzający stronę targów będą mogli także wysłuchać wykładów online z zakresu doradztwa zawodowego.

 

Tomasz Łępa