Mielec: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

W Mielcu tradycyjnie od ponad dwudziestu już lat zawiązał się przy Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego Sztab XXVII Finału WOŚP. Liczy on  130 wolontariuszy oraz około 40 osób, które włączają się w prace sztabu w trakcie organizacji jak i podczas trwania Finału.

Choć zbiórka pieniędzy odbywa się w całej Polsce, w każdym ze sztabów pojawiają  się obawy o bezpieczeństwo wolontariuszy.  Mówi Urszula Chmura z komendy policji w Mielcu.

Owsiak 1

W ramach finału zaplanowano występy małych i dużych  mieleckich wokalistów oraz zespołów wokalnych o różnym gatunku muzyki , które będą rozgrzewać  serca w sobotę i w niedzielę w kilku punktach  miasta Mielca.  Dołączą  również orkiestry i zespoły, które uatrakcyjnią  koncerty  swoim dorobkiem muzyczno-tanecznym. Wolontariusze będą kwestować na terenie miasta Mielca oraz powiatu mieleckiego od wczesnych godzin porannych aż do wieczora.

W ramach Finału WOŚP zagrają  także mieleckie przedszkola, szkoły,  różne stowarzyszenia i organizacje. WOŚP-owa orkiestra zagra w galerii Navigator, Samorządowym Centrum Kultury , w mieleckiej Kanie oraz w filiach biblioteki nr 4 i nr 5.

(Tomasz Łępa)